Objevte svět Alete

Informace o společnosti Alete

Ohledně dětské stravy jste v Alete na správném místě! A nyní se můžete podívat na nejčastěji kladené otázky ohledně společnosti Alete – nebo se zeptejte sami!

Můžete se s námi projít časem v sekci Historie nebo si níže projít krátkou historii v několika bodech, kterou jsme pro Vás připravili.

  • - 1934 Allgäuer Alpenmilch GmbH založeno společně s Prof. Dr. Günther Malyoth, vedoucím oddělení vývoje Univerzity Haunerschen – dětské kliniky v Mnichově: vyvinuto první kojenecké mléko. Zrodila se značka Alete a vznikla firma Alete GmbH, založená v Mnichově.
  • - Od roku 1971 do roku 2014 patřila společnost Alete společnosti Nestlé Německo AG. Pro rozvoj dětských jídel se tak naskytla příležitost využit výzkumné středisko a výsledky společnosti Nestlé v Lausanne.
  • - Od roku 2015 Alete GmbH je Alete znovu nezávislou firmou. Kombinujeme tradici a zkušenosti s novou strukturou a aktuálními vědeckými zjištěními.

Bohužel to není možné. Máme k tomu ovšem dobrý důvod. Bezpečnost našich výrobků má pro nás tu nejvyšší prioritu. Z důvodu velmi přísných hygienických požadavků ve výrobě by v případě návštěv byla tato naše snaha nedosažitelná.

Co pro Vás můžeme udělat?

Poznámka: Z důvodu nedávného založení těchto stránek je v této sekci pouze několik otázek a odpovědí. 

Důležité upozornění

Kojení je to nejlepší pro Vaše dítě. Poskytuje ideální vyváženou stravu a ochranu proti infekcím, stejně tak jako alergiemi. Firma Alete je přesvědčena o výhodách kojení a naprosto souhlasí s doporučeními WHO (Světové zdravotnické organizace). Kojení započaté bezprostředně po narození a jeho pravidlenost podporují a usnadňují kojení. Navíc vyvážená strava během těhotenství a po porodu je velmi důležitá. Rozhodnutí nekojit nebo zavést částečné krmení z lahve mohou mít negativní vliv na tvorbu mateřského mléka. Jakmile se totiž zásoba mateřského mléka sníží, je obtížné ji obnovit. Proto se poraďte se svým dětským lékařem, pokud chcete používat kojenecká mléka.